ثبت شرکت دانش بنیان در ایران

ثبت شرکت دانش بنیان در ایران

ثبت شرکت دانش بنیان در ایران

Blog Article

آیا از نحوه ثبت شرکت دانش بنیان و مدارک لازم برای ثبت و مزایای آن مطلع هستید؟
برای پاسخ به این سوال باید تا پایان این مقاله همراه ما باشید در ابتدا لازم است متذکر شوم ،برای ثبت شرکت دانش بنیان ، ابتدا باید یک شرکت در قالب یکی از انواع شرکت ها را به ثبت برسانید با ثبت شرکت مانند ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، ثبت شرکت سهامی خاص ، موسسات غیرتجاری و یا انواع دیگر شرکت ها به ثبت رسانده و سپس برای دانش بنیان نمودن این شرکت اقدامات لازم را گام به گام انجام دهید.

اگر دارای یکی از شرکت های ثبت شده هستید میتوانید با ثبت تغییرات شرکت موضوع فعالیت خود را متناسب با شرکت های دانش بنیان نمایید.

استقبال از این نوع شرکت به دلیل مزایای ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و اصفهان و شیراز با سرعت روز افزونی در حال افزایش است و کارآفرینان این شهر ها گویی استقبال بسیار بیشتری در مورد ثبت این نوع شرکت داشته اند .
از آنجا که فر آیند ثبت این نوع شرکت دارای پیچیدگی های زیادی است و اغلب کارآفرینان و فعالین اقتصادی با مفاهیم آن مانوس نیستند بر آن شدیم تا به زبانی ساده در مورد مفاهیم ثبت شرکت دانش بنیان مقاله ای را تهیه و در اختیار خوانندگان و علاقه مندان محترم مطالب سایت قراردهیم.

و در همین ابتدا لازم میدانم که اشاره کنم موسسه حقوقی ثبت ونک با بیش از دویست ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و اصفهان و شیراز و دیگر اقصی نقاط کشور رکورد دار تغییرات و ثبت شرکت در این نوع شرکت ها در میان موسسات حقوقی ثبتی ایران است برای مشاوره رایگان و رفع هرگونه ابهام میتوانید با شماره های 02187790 تماس و از مشاوره بیش از یکصد و چهل کارشناس زبده موسسه بزرگ ونک بهره مند شوید.

در ادامه برای آنکه بدانید چطور شرکت ثبت شده را به شرکت دانش بنیان تبدیل کنید ، باید با تعریف شرکت دانش بنیان و نوع خدمات و محصولات و انواع شرکت های دانش بنیان بیشتر آشنا شوید.

شرکت دانش بنیان چیست؟
شرکت ها و موسساتی که هدفشان ترکیب و بازدهی علم و ثروت ، پیشرفت اقتصادی بر پایه دانش ، تجاری سازی و تبدیل ایده ها و اختراعات حاصل از تحقیق و توسعه ، به خدمات قابل عرضه در بازار و ایجاد شغل و تولید ثروت به شرط اینکه در زمینه فناور ی‌ بر تر باشد را شرکت دانش بنیان می گویند که دانش و فناوری جزء جدایی ناپذیری از دارایی های آنها می باشد.

این نوع شرکت در حقیقت شرکتی است که علاوه بر تولید و فروش محصولات در بستر فناو ری برتر ، سرمایه گذاری زیادی در بخش منابع انسانی و تحقیق و پژوهش مجموعه خود نموده و با جذب متخصصین اقدام به تولید و یا ارتقای کالا و خدمات این گروه محصولات می گردد . حال نکته اینجاست که چه زمینه فعالیت شرکتی در حوزه فعالیت فناورانه بادرجه بالا قرار دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت شرکتی که محصولات و خدمات آن جزو فهرست کارگروه دانش بنیان کشور باشد که در ادامه مقاله به آن به تفضیل خواهیم پرداخت.

محصولات شرکت های دانش بنیان چیست ؟
برای ثبت شرکت دانش بنیان همانگونه در ابتدای مقاله اشاره گردید محصولات تولیدی و کالا ها و خدمت شرکت بر خلاف دیگر شرکت های تجاری، بایستی در بستر ایده های نوآورانه و اختراعات و کاربردی نمودن دانش فنی زایش نماید و با خلق ایده های نوآورانه و اختراعات، و تولید محصولات در بستر فناورانه با ارزش افزوده زیاد و پیچیدگی تخصصی و فنی والا بتوان ارزش افزوده ی زیادی را نصیب اقتصاد کشور نمود و از میزان وابستگی آن به کشورهای دیگر کاست .

از اینرو در واقع شرکتی دانش بنیان خواهد بود که محصولات و خدمات تولیدی آن در بستر فناورانه و با ارزش افزوده فراوان باشد.
هر چه میزان نیاز عمومی کشور و زمینه کمبود تکنولوزیکی بومی کشور برای محصول یا خدماتی بیشتر باشد ، نتیجتا شرکت های پیشرو در پژوهش میزان تحقیق و توسعه خود را بیشتر خواهند نمود و در این میان کالاها و محصولاتی با ارزش افزوده والا خلق شده که باعث اشتغال زایی پایدار در کشور و قطع وابستگی این مرز و بوم به بیگانگان می گردد.

حال در ادامه به معرفی کالا ها و خدمات دانش بنیان می پردازیم.

محصولات و خدمات دانش‌بنیان را میتوان به دو سطح کلی تقسیم بندی نمود:

کالا های دانش بنیان را میتوان در دو دسته تفکیک نمود و برای ثبت شرکت دانش بنیان بایستی کالاهای متقاضی دانش بنیان شدن، در یکی از دسته های زیر قرار داشته باشد . این تقسیم بندی در دو سطح به شرح زیر معرفی میگردد :

1- دسته اول شامل کالاها و خدمات دانش‌بنیان سطح یک می باشد.

منظور از کالا های این دسته ، کالا و محصولاتی است که در حوزه فناور ی های والا و با ارزش افزوده زیاد و پیچیدگی و دانش فنی والا به تایید و تصویب « کارگروه دانش بنیان » می رسد. در واقع محصولاتی که در حوزه فناوری های والا بالاترین میزان پیچیدگی تخصصی، تکنولوژیکی و فنی را دارند مشمول همه حمایت های قانونی در این حوزه میگردند.منبع : مراحل ثبت دانش بنیان

Report this page